Kenali Calon No. 20 Ahli Majlis Tertinggi UMNO YB Dato' Razali bin Ibrahim #DRI4MT




Assalamualaikum WBT dan Salam Sejahtera, Salam Ceria....

Hari ini MelakaInsider sekali lagi ingin memperkenalkan Calon No. 20 Ahli Majlis Tertinggi UMNO Malaysia iaitu YB Dato' Razali Bin Ibrahim yang juga Naib Ketua Pemuda UMNO Malaysia serta Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri.

Pada pandangan jebat, beliau adalah calon yang berkarisma dan begitu sayangkan parti UMNO dan sewajarnya semua perwakilan memberikan undi kepadanya. Dengan tanpa ragu-ragu dan besar hati jebat memohon semua perwakilan PAU 2013 kita sama-sama undi Calon No. 20 YB Datuk Razali Bin Ibrahim. #DRI4MT

Biodata YB Dato' Razali Bin Ibrahim

Tarikh Lahir : 14 Oktober 1970 
Umur : 38 
Tempat Kelahiran : Seri Menanti, Muar, Johor
Agama : Islam
Bangsa : Melayu 
Warganegara : Malaysia 
Taraf Perkahwinan : Berkahwin dengan 2 anak
Nama Isteri : Melissa Shireen Munshir
Nama Anak : Razmel Razali & Myra Alissa Razali
Pekerjaan : Ahli Parlimen & Peguam
 

PENDIDIKAN EDUCATION 
  • Sekolah Kebangsaan Angkatan Tentera, Kebun Teh, Johor Bahru
  • Sekolah Kebangsaan TLDM Lumut, Perak Darul Ridzuan
  • Maktab Rendah Sains MARA Terendak, Kem Terendak, Melaka
  • Matrikulasi Undang-Undang, Universiti Kebangsaan Malaysia, Bangi, Selangor
  • Universiti Kebangsaan Malaysia (Sarjana muda Undang-Undang), Bangi, Selangor
PENCAPAIAN AKADEMIK 
  • 1994 : LL.B (Hons), Universiti Kebangsaan Malaysia, Bangi, Selangor
  • 1995 : Ahli Majlis Peguam Malaysia1995

PENGALAMAN PEKERJAAN (UNDANG-UNDANG)
  • Mei 1993 : Latihan Ilmiah di Mahkamah Tinggi Muar, Johor
  • 21 Jun 1994 - 21 Mac 1995 : Latihan Dalam Kamar di Tetuan Lee Hishammuddin(Peguambela & Peguamcara)
  • 22 Mac - 31 Disember 1996 : Peguam di Tetuan Lee Hishammuddin (Peguambela & Peguamcara)
PENGALAMAN PEKERJAAN (BUKAN UNDANG-UNDANG)
  • Southern Hub Sdn Bhd- Pengarah Director (appointment 13 July 2006)
  • Gabungan Mayang Sdn Bhd - Pengarah Director (appointment 12 Oct 2006)
  • Elco Technologies Sdn Bhd- Pengarah Director (appointment 22 Jan 2007)
  • Menteri Belia dan Sukan - Setiausaha Sulit Private Secretary (resigned 2004)
  • SP Setia Berhad - Pengarah Director (resigned 1999)
  • Ancom Crop Care Sdn Bhd - Pengarah Director (resigned 1999)
  • Voyage Route (M) Sdn Bhd- Pengarah Director (resigned 1999)
  • Prinsip Cergas (M) Sdn Bhd- Pengarah Director (resigned 1999)

POLITIK 

SEKARANG 
  • Naib Ketua Pemuda UMNO Malaysia (2008 - 2011)
  • Ketua Pemuda UMNO Negeri Johor (2004)
  • Ketua Pemuda UMNO Bahagian Muar, Johor (2004)
  • Pengerusi Belia dan Sukan UMNO Bahagian Muar, Johor (2004)
    Bendahari UMNO Cawangan Seri Impian, Bahagian Muar, Johor (1999)
  • Naib Ketua Pemuda UMNO Cawangan Seri Impian (1999)
DAHULU 
  • 1995-96 : Ahli Majlis Biro Mahasiswa Pemuda UMNO Malaysia
  • 1994-96 : Ahli Majlis Biro Ekonomi Pemuda UMNO Malaysia
  • 1996-99 : Ahli Majlis Biro Hal Ehwal Antarabangsa Pemuda UMNO M’sia
  • 1996-99 : Ahli Majlis Biro Latihan Pemuda UMNO Malaysia
  • 2000 -04 : Bendahari UMNO Bahagian Muar
  • 2001-04 : Pengerusi Biro Sukan UMNO Bahagian Muar
SUKAN
  • Bendahari, Persatuan Petanque Negeri Johor (2001)
  • Penaung Persatuan Bola Jaring Daerah Muar (2003)
  • Yang DiPertua Persatuan Sepak Takraw Daerah Muar (2004)
  • 1987 : Anugerah Khidmat Cemerlang Bola Tampar Bawah 18 tahun
  • 1987 : Khidmat Cemerlang Award MRSM Volleyball Under 18
  • 1989 : Mewakili Pasukan Ragbi N.Sembilan Kebangsaan bawah 23 tahun
  • 1988-94 : Mewakili Pasukan Ragbi Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1993 : Calon Olahragawan Ragbi Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1994 : Anugerah Perak Sukan Ragbi Universiti Kebangsaan Malaysia
SOSIAL
  • Pengerusi Perbadanan Kemajuan Filem Nasional Malaysia mulai Spetember 2008
  • Ahli Lembaga Pengelola Dewan Bahasa & Pustaka mulai 1 September 2004 hingga 31 Ogos 2010
  • Anggota Suruhanjaya Syarikat Malaysia mulai 1 April 2006
  • Ahli Jawatankuasa Pilihan Khas Perpaduan & Khidmat Negara Dewan Rakyat mulai 11 May hingga 14 September 2007
  • Ahli Lembaga Pengarah Lembaga Kemajuan Johor Tenggara (KEJORA) mulai 18 September 2006 hingga 17 September 2008
  • Penaung Persatuan Belia Jaya Parit Jawa, Muar mulai 2006
DAHULU
  • 1991-92 : Yang DiPertua Persatuan Mahasiswa Uni. Kebangsaan Malaysia
  • 1991-92 : President of Student Union Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1992-93 : Yang DiPertua Persatuan Mahasiswa Uni. Kebangsaan Malaysia
  • 1992-93 : President of Student Union Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1991-92 : Majlis Perwakilan Pelajar Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1991-92 : Members of Student Council Representative, UKM
  • 1992-93 : Majlis Perwakilan Pelajar Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1992-93 : Members Student Council Representative, UKM
  • 1991-93 : Presiden Kelab Ragbi Universiti Kebangsaan Malaysia
  • 1991-93 : President of Rugby Club Universiti Kebangsaan Malaysia

PENGLIBATAN DI PERSIDANGAN& PROGRAM ANTARABANGSA
  • Konvensyen Senjata Kimia, Mesyuarat Tahunan Kebangsaan ke 6, di The Hague, Belanda (24-28 November 2004)
  • Persidangan Bangsa-Bangsa Bersatu mengenai Suruhanjaya Hak Asasi Manusia ke 61, di Geneva, Switzerland (15-24 Mac 2005)
  • ASEAN 100 Leadership Forum 2005, Singapura (28-29 September 2005)
  • Program Jemputan Pelawat Khas Australia 2006 (2-12 Ogos 2006)
  • The 5th General Assembly of The International Parliaments’ Association for Information & Technology – IPAIT (14-19 Januari 2007)
  • Ahli Panel atas tajuk “Human Rights, Democracy & Good Governance” di Persidangan Ketua-Ketua Perwakilan Malaysia di Seberang Laut, Istana Hotel Kuala Lumpur (4 April 2007)
  • Menghadiri Mesyuarat Tahunan UNESCO ke 48, Paris, Perancis (15-26 Oktober 2007)
  • Menghadiri Pertikaian Tuntutan Kedaulatan ke atas Pulau Batu Puteh, Middle Rocks dan South Ledge (Malaysia-Singapura) di International Court of Justice, The Hague, The Netherlands (21-23 November 2007)
  • Ahli Panel atas tujuk “Democracy and Global Peace – An International Order” di Persidangan ke-54 Commonwealth Parliamentary Association (CPA) di Kuala Lumpur (1-10 April 2008)

Share this

Related Posts

Previous
Next Post »